هوش مصنوعی

چگونه هوش مصنوعی در حال تغییر صنعت آموزش است؟

هوش مصنوعی

صنعت آموزش معمولا به آرامی تغییر می کند. به عنوان مثال، شکل و شمایل کلاس های درس در چند قرن اخیر تغییر چندانی نداشته است. با این وجود، وقتی که پای تکنولوژی در میان باشد، آموزگاران با اشتیاق زیادی به بهره گیری از روش های جدید روی می آورند.

تغییر صنعت آموزش, تکنولوژی آموزشی

هوش مصنوعی در حال تغییر صنعت آموزش است

بسیاری از مدارس در سرتاسر جهان، از تکنولوژی های نوظهوری مانند کلاس های درس مجازی بهره می برند. همچنین تعداد دانش آموزانی که به جای بهره گیری از دفتر و کتاب از گجت های مدرن استفاده می کنند، به طور فزاینده ای رو به افزایش است. البته، بدون صحبت در مورد هوش مصنوعی نمی توان در مورد تکنولوژی های مدرن صحبت کرد.

هوش مصنوعی به آهستگی در حال تغییر تمام وجوه صنعت آموزش است و در ادامه به چند مثال مربوط به این موضوع می‌پردازیم.

هوش مصنوعی مسیر آموزش دانش آموزان را شخصی سازی می کند.

دو دانش آموز را تصور کنید که با توجه به سوابق آن ها، برنامه آموزشی جداگانه ای به آن ها اختصاص داده شده است. طبق پژوهشی که کمپانی Rand در همین زمینه انجام داده، دانش آموزانی که از برنامه های درسی شخصی سازی شده استفاده می کردند، در زمینه مواردی مانند ریاضی و ادبیات در مقایسه با میانگین کلی، ۳۰ درصد عملکرد بهتری داشته اند.

هوش مصنوعی,هوش مصنوعی در آموزش

هوش مصنوعی مسیر آموزش دانش آموزان را شخصی سازی می کند

البته این موضوع می تواند از کلاس های درس هم فراتر برود. هوش مصنوعی حتی این قابلیت را دارد که به دانش آموزان برای انتخاب کلاس ها و حتی دانشگاه ها کمک برساند. به‌عنوان مثال، می توانیم به شرکت ۱UNI اشاره کنیم که یک استارت آپ مالزیایی است و با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی، به دانش آموزان کمک می کند که با توجه به نقاط ضعف و قوتی که دارند، بهترین دانشگاه ممکن را انتخاب کنند.

آموزگاران با بهره گیری از هوش مصنوعی می توانند بهتر تدریس کنند

یکی از نتایج آموزش مبتنی بر زمان یا تکمیل سرفصل ها، به وجود آمدن دانش آموزان بی حوصله و دانش آموزانی است که از درس عقب می افتند. وقتی که آموزگار صرفا به این دلیل که سرفصل مورد نظر را درس داده یا اینکه مقدار زمان مشخصی را صرف آن کرده، تدریس فصل جدیدی را شروع می کند، در این روش تضمینی برای اینکه تمام دانش آموزان متوجه موضوع مذکور شده باشند، وجود ندارد.

چگونگی تغییر در صنعت آموزشی, تغییر در صنعت آموزشی با هوش مصنوعی

آموزگاران با بهره گیری از هوش مصنوعی می توانند بهتر تدریس کنند

در عوض، در این روش معمولا دانش آموزانی که موضوع مورد نظر را به خوبی فرا گرفته اند، خسته و بی حوصله می شوند و دانش آموزانی که از درس عقب افتاده اند، نمی توانند سرفصل های جدید را یاد بگیرند. با استفاده از هوش مصنوعی، آموزگار می تواند با دقت زیادی به نقاط قوت و ضعف دانش آموزانش دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال، یک سیستم بر اساس امتحانات می تواند تشخیص بدهد که هرکدام از این دانش آموزان در موضوعات درسی مورد نظر در چه سطحی قرار دارند و با این اطلاعات، آموزگار می تواند طبق برنامه درسی دقیق تری تدریس کند.

ربات ها می توانند نحوه‌ی تدریس را به طور کلی تغییر دهند

وقتی که صحبت از هوش مصنوعی می‌شود، بسیاری از افراد به یاد انواع و اقسام ربات ها می افتند. ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به عنوان معلم های خصوصی انجام وظیفه کنند. به عنوان مثال فرض کنید که دانش آموزی برای انجام تکالیف خود با مشکل مواجه می شود. شاید یک معلم خصوصی برای توضیح دوباره این مفاهیم در دسترس نباشد و والدین هم نتوانند این موضوعات را تدریس کنند. در چنین موقعیت هایی، می توان از ربات های هوشمند استفاده کرد.

در مورد هوش مصنوعی,آشنایی با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی می تواند قوانین آموزشی را در سطح محلی، ملی و بین المللی تغییر دهد

در این موارد، ربات در ابتدا می تواند سوالاتی را از دانش آموز مذکور بپرسد تا سطح تسلط او را تشخیص بدهد. بعد از این کار، ربات می تواند منابع آموزشی مناسبی را معرفی کند و در همین زمینه به دانش آموز کمک برساند. تعدادی از ناشران کتاب های آموزشی هم به بهره گیری از هوش مصنوعی روی آورده اند تا کتاب های آن ها به تجربه ی تعاملی بدل شود و با این کار، مطالعه و یادگیری این موارد دیگر یک فرایند تکراری و خسته کننده نخواهد بود.

در نهایت، هوش مصنوعی می تواند قوانین آموزشی را در سطح محلی، ملی و بین المللی تغییر دهد. مانند دیگر صنایع، در صنعت آموزش هم داده های زیادی وجود دارد که بدون استفاده رها می شوند. با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، می توان از این داده ها سر درآورد و با افزایش اطلاعات، راحت تر می توان راهبردهای بهتری را اتخاذ کرد.

منبع : digikala.com

مقالات و نشریه‌های مجموعه مدارس سلام

وسواس مطالعه ، آفتی در کمین دانش آموزان

آیا بارها و بارها یک مطلب را مطالعه می‌کنید؟ آیا همش نگرانید که مطالب مطالعه شده را فراموش کنید؟ آیا وقت مطالعه استرس

دارید و نگرانید؟ آیا با وجود بارها مطالعه، مطالب از ذهن‌تان پاک می‌شوند؟ اگر جواب‌تان مثبت است، باید بگوییم شما دچار

این تست است

شناخت و به کارگیری مواد؛ آشنایی با مهندسی مواد

شته‌های بین رشته‌ای است که در صنایع کاربرد فراوانی دارد. این رشته رابطه‌ی بین مواد، خواص و ساختارشان را مورد بررسی قرار می‌دهد. مهندسین مواد در تلاش هستند تا موادی با خواص بهتر تولید کنند. این مواد برای بهبود ابزار متفاوت مانند چیپ‌های کامپیوتری، تلویزیون، کفش و خلاصه هر آنچه در زندگی روزمره می‌بینیم مورد استفاده است.
جهت دریافت اطلاعیه ها و اخبار مجموعه مدارس سلام شماره تماس یا ایمیل تان را وارد کنید