ماه بر فراز مانیفست

ماه بر فراز مانفیسم - سلام سلیمه

درباره کتاب

کتابی است آمریکایی به نویسندگی خانم کرل وندرپول، که توانست در سال ۲۰۱۱ جایزهٔ نیوبری را از آن خود کند. داستان این کتاب در دو دورهٔ زمانی مختلف روایت می‌شود.

خلاصه ای از کتاب

مانیفست

مادر آبیلین تاکر در کودکی او و پدرش را رها کرده و به دنبال زندگی خود رفته . پدر آبیلین شغل مشخصی ندارد و برای همین آندو همواره در حال مسافرت هستند و در هر شهری به طور موقتی ساکن می شوند .

پدر آبیلین ( گیدئون تاکر) وقتی متوجه میشود که دخترش به سن حساسی رسیده است

و لین خانه به دوشی ممکن است به او آسیب بزند او را روانه ی شهری می کند که در جوانی آنجا زندگی می کرده .

( مانیفست ) تا در خانه دوست قدیمیش ( شدی هاوارد ) ساکن شود .

روز ورود آبیلین به مانیفست او اتفاقی خانه ای را میبیند که نامش برزخ است و بعد ها از اهالی شهر می شنود که یک زن پیشگو در آن خانه به تنهایی زندگی می کند . ( دوشیزه سادی )

شب اول اقامت در خانه شدی هاوارد

او که کشیش موقت شهر هم هست ، آبیلین یک جعبه مخفی پیدا می کند که پر از نامه هایی است که شخصی به نام ند برای شخص دیگری به نام جینکس نوشته است .

او به امید یافتن اثری از گذشته زندگی پدرش در مانیفست راهی خانه دوشیزه سادی می شود .

با تطبیق دادن خاطراتی که او از گذشته تعریف می کند با نامه ها و همینطور روزنامه های قدیمی شهر ، به تدریج متوجه وقایع گذشته شهر می شود و متوجه می شود جینکس درواقع همان پدرش است .

که خود را مقصر مرگ صمیمی ترین دوستش ند می داند ( که در جنگ کشته می شود ) و به همین دلیل سال ها پیش مانیفست را ترک کرده و رفته و حال قصد دارد برای همیشه بگذارد آبیلین در مانیفست و بین مردم مهربانش زندگی گند .

ولی مرور کردن گذشته شهر برای اهالی باعث می شود آنها به خود بیایند و تلاش کنند تا مانیفست بازهم همان شهر با نشاط سابق شود و در همین راستا نامه ای به گیدئون می نویسند و از او می خواهند برگردد .


داستان در دو زمان روایت می شود ، گذشته که سال 1918 است و حال که سال 1936 است . محل وقوع داسنان کشور آمریکاست که سال 1918 درگیر جنگ جهانی اول بوده . در داسان به جنگ و شیوع آنفولانزا در آن زمان اشاره می شود . سال 1936 هم دوره رکود اقتصادی بوده که مختصر اشاره ای در کتاب به آن می شود .

ار لحاظ داستانی نسبتا جذاب و پرگره است ولی نسبت به حرفی که برای گفتن دارد حجمش بالاست .

کتاب بسیار پرداستان است و شاید همزمان 10 داستان فرعی در حال وقوع باشن .

نوع کتاب
ماه بر فراز مانفیسم - سلام سلیمه
قاضی خائن - دبیرستان سلام سلیمه
آرش کمانگیر - معرفی کتاب سلام سلیمه
کاوش در فضا - معرفی کتاب دبیرستان سلام سلیمه
fanavari-nano
badan-man